Aktualności

Przygodę czas zacząć !

W tym tygodniu rozpoczęliśmy naszą przygodę z nauką. Klasy (3ta, 4ta, 4tb) zaangażowane w projekt „Zdobywam wiedzę - zdobywam świat” wyruszyły na podbój „Centrum Nauki Kopernik” w Warszawie. Oprócz eksperymentowania ze światłem, podglądania ciała ludzkiego, poznawania tajemnic ludzkiego mózgu, …… polowaliśmy na strrrasznego krrrrakena - potwora morskiego, który zagnieździł się w laboratorium fizycznym. Zabezpieczeni w okulary i kaski obmyślaliśmy plan pokonania potwora jedną kulą. Obsługa działka - choć była wyzwaniem dla nas, szczurów lądowych - jednak się powiodła.

Turniej na Najlepszego Ucznia w Zawodzie Cukiernik i Piekarz - XXIII edycja

Komitet Główny Turnieju na Najlepszego Ucznia w Zawodzie Cukiernik i Piekarz informuje o organizacji XXIII edycji Ogólnopolskiego Turnieju, której finał odbędzie się w dniach 16-18 kwietnia 2018 r. w Zespole Szkół Zawodowych nr 5 we Wrocławiu.
Temat przewodni XXIII edycji turnieju: Powiew wiosny.
Eliminacje szkolne do turniejów odbędą się w listopadzie. Informacji udzielają nauczyciele Stanisław Bajor i Maria Krawczyk.
Zachęcamy do udziału uczniów klas 3 ZSZ!

Nabór uczestników do II edycji projektu „Zdobywam wiedzę - zdobywam świat” już rozpoczęty!

Informujemy o rozpoczęciu naboru do II edycji  projektu współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego „Zdobywam wiedzę –  zdobywam świat” przygotowanego dla uczniów Technikum nr 6 w Zespole Szkół Przemysłu Spożywczego w Łodzi.
Projekt trwa dwa lata (01.01.2016 - 31.12.2018).

Zdobądź zawód na bezpłatnym kursie kwalifikacyjnym w Spożywczaku !

Rozpoczynamy rekrutację na bezpłatne Kwalifikacyjne Kursy Zawodowe !!! 
Kwalifikacyjne kursy zawodowe to propozycja dla osób dorosłych, które pragną:
- uzupełnić wiedzę zawodową,
- zdobyć nowy zawód,
- przekwalifikować się zawodowo.
Proponujemy dwa rodzaje kursów: 
yes T.4 PRODUKCJA WYROBÓW CUKIERNICZYCH
yes T.16 ORGANIZACJA I NADZOROWANIE PRODUKCJI WYROBÓW SPOŻYWCZYCH.
Po ukończeniu kursu, absolwent otrzymuje zaświadczenie, które upoważnia go do przystąpienia do egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie, przeprowadzanego przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną.

Żabki, serduszka i róże

Dziś uczniowie klasy 3ta podczas zajęć z dekoratorstwa po raz pierwszy wykonywali figurki z mas cukrowych     - malutkie serduszka, róże oraz żabki.
Takimi serduszkami można udekorować np. małe ciasteczka lub babeczki.
Róże - najpopularniejsze kwiaty dekoracyjne w cukiernictwie.
Dodatkowo figurki - żabki - to  początek "zabawy" z masą cukrową.
---
IR '18.09.2017

Nowy rok szkolny 2017/18

Dnia 4 września 2017 roku rozpoczął się nowy rok szkolny 2017/2018. Pogoda początkowo nas zaskoczyła niską temperaturą a nawet deszczem, ale później, kiedy już się zebraliśmy w sali gimnastycznej, wyszło słońce i od razu zrobiło się przyjemniej.

Z radością powitaliśmy nowych kolegów i koleżanki z klas pierwszych, których reprezentanci złożyli ślubowanie na sztandar szkoły.

Propozycja nowego logo Spożywczaka - czy spodoba się?

Na naszym spożywczym facebooku pojawiła się wiadomość od Macieja Piątkowskiego:
Witam
przygotowałem dla państwa nowe odświeżone logo - kompletnie za darmo.


Logo jest odświeżone i nawiązuje do poprzedniego. Elementy zostały zmodyfikowane.
Logo w lepszej jakości mogę wysłać na e-mail.
Pozdrawiam

Prosimy o wyrażanie opinii na temat tej sympatycznej propozycji.

Rada Ministrów bierze z nas przykład !

Jak już wiadomo, nasz Spożywczak jest pierwszą i jedyną w Polsce szkołą kształcącą w zawodzie technik kontroli jakości i bezpieczeństwa żywności.
W tym kontekście warto poinformować, że minister rolnictwa i rozwoju wsi uznał reformę systemu bezpieczeństwa żywności za jedną z najważniejszych spraw, jaką zajmuje się jego urząd, i przygotował projekt powołania Państwowej Inspekcji Bezpieczeństwa Żywności (PIBŻ), który został przyjęty przez Radę Ministrów.

Strony