Aktualności

Zdobądź zawód na bezpłatnym kursie kwalifikacyjnym w Spożywczaku !

Rozpoczynamy rekrutację na bezpłatne Kwalifikacyjne Kursy Zawodowe !!! 
Kwalifikacyjne kursy zawodowe to propozycja dla osób dorosłych, które pragną:
- uzupełnić wiedzę zawodową,
- zdobyć nowy zawód,
- przekwalifikować się zawodowo.
Proponujemy dwa rodzaje kursów: 
yes T.4 PRODUKCJA WYROBÓW CUKIERNICZYCH
yes T.16 ORGANIZACJA I NADZOROWANIE PRODUKCJI WYROBÓW SPOŻYWCZYCH.
Po ukończeniu kursu, absolwent otrzymuje zaświadczenie, które upoważnia go do przystąpienia do egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie, przeprowadzanego przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną.

Robimy to na lekcjach (i po lekcjach): Kolorowa zabawa z karmelem... i nie tylko

Lekko słodkie a szalenie kolorowe elementy dekoracyjne z masy karmelowej uczniowie przygotowują na lekcjach ale także - jeśli ćwiczeń lekcyjnych im mało - na zajęciach pozalekcyjnych. Każdy, kto ma ochotę zmierzyć się z karmelem, ale także z masą cukrową, czekoladą, wypiekami w wymiarze większym niż przewiduje program nauczania, zapraszany jest na zajęcia Koła Piekarzy i Cukierników.

Uwaga - konkurs: Świąteczna chatka z piernika !

Regulamin konkursu Świąteczna chatka z piernika:
1.  Przedmiot konkursu: chatka z piernika mieszcząca się podstawą na arkuszu A4, udekorowana w sposób dowolny, ale zarówno złożona jak i udekorowana w szkole. Chatkę należy przekazać organizatorom do dnia 16 grudnia 2016 roku do godziny 15:00 włącznie, bezpośrednio lub za pośrednictwem nauczyciela. 
2.  Zakres/uczestnicy: zainteresowani uczniowie i nauczyciele ZSPS w Łodzi; prace należy wykonywać indywidualnie lub w zespołach 2-osobowych. 

Sprawozdanie z realizacji projektu "Zawodowa wymiana doświadczeń i spotkanie młodzieży" współfinansowanego przez POLSKO-NIEMIECKĄ WSPÓŁPRACĘ MŁODZIEŻY

Niedziela, 11.09.2016 upał, prawie 30⁰C w cieniu, bez mała połowa września, a my dziś wyjeżdżamy do Kolonii w Niemczech. Przed nami 1000 km liniowym autobusem, odjazd o 17:45 z dworca Łódź-Kaliska. Prawie wszyscy uczniowie wyruszają po raz pierwszy za granicę : 6 chłopców z klasy wędliniarskiej i 4 dziewczyny z klasy o profilu technik technologii żywności.
Żegnani przez najbliższych odjeżdżamy punktualnie w kierunku Wrocławia, gdzie około 22 w nocy w temperaturze 25⁰C przesiadamy się już do bezpośredniego autobusu, który zawiezie nas do Köln. Całą drogę towarzyszą nam serdeczne wpisy na FB z życzeniami Gute Reise ! od naszych niemieckich przyjaciół.
I wielka przygoda się zaczyna !

Chcesz zostać Mistrzem Spożywczaka w tenisie stołowym ? - zapisz się na turniej

Uczniów, którzy lubią tenis stołowy, zapraszamy do udziału w turnieju o mistrzostwo szkoły. Planowany termin: piątek, 9 grudnia, godz. 9:00. System rozgrywek uzależniony będzie od liczby zgłoszonych zawodników. Zapisać się można u nauczycieli WF - Przemysława Szyburskiego i Piotr Malechy.
Obowiązuje strój sportowy i zachowanie fair-play. Można korzystać z rakietek własnych lub szkolnych.

Żabki - słodkie, ładne i smaczne?

Żabka może być słodka, jeśli została wykonana z marcepana lub masy cukrowej; ładna - jeśli została dobrze wykonana, smaczna - jeśli ktoś lubi marcepan lub masę cukrową.
Jak uformowac żabkę? Tego uczą się uczniowie Spożywczaka na zajęciach z Dekorowania wyrobów cukierniczych. Ale nie tylko - na zdjęciach żabki formowane pod kierowniczym okiem pani Katarzyny Wojtalik na lekcji technologii w klasie 2a ZSZ.

Program "Twoje dane - Twoja sprawa"

Nasza szkoła przystąpiła do programu "Twoje dane - Twoja sprawa".
Ogólnopolski Program Edukacyjny „Twoje dane - twoja sprawa" to nicjatywa edukacyjna skierowana do tych, którzy uważają, że odpowiednia wiedza i kształtowanie nawyków w obszarze ochrony prywatności i danych osobowych umożliwi sprawne, odpowiedzialne i bezpieczne funkcjonowanie we współczesnym świecie.
Program realizowany jest pod honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej, Rzecznika Praw Dziecka i Biuro Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych
Powyżej plakat programu.

Stres czy przyjemność? Próbne matury w naszym Spożywczaku

Wczoraj język polski, dzisiaj matematyka, jutro języki obce, biologia... Uczniowie klas maturalnych z przyjemnością przystąpili do rozwiązywania arkuszy egzaminacyjnych, twierdząc że odrobina stresu dodaje im tak lubianej adrenaliny.
Pecha miała Magda, która spóźniła się 5 minut i nie mogła rozwiązywać pasjonujących zagadek matematycznych.

Święto Niepodległości w ZSPS w Łodzi

10.11. 2016, przeddzień Święta Niepodległości, w Zespole Szkół Przemysłu Spożywczego w Łodzi obejrzeliśmy montaż słowno-muzyczny, poświęcony temu najważniejszemu dla Polaków wydarzeniu. Uczniowie klasy 2 ta i 3 ta, pod kierunkiem pp. Katarzyny Korzewskiej i Ewy Zdziemborskiej-Jatczak, przypomnieli zebranym o wadze tego święta. Odzyskanie niepodległości, po 123 latach zaborów, było zaledwie początkiem długiego procesu odbudowy Ojczyzny, scalania ziem polskich, tworzenia nowego prawa.

Strony